Kolejny etap prac na ul. Powstańcow Wielkopolskich

W poniedziałek 22 października wprowadzona będzie korekta organizacji ruchu przy wiadukcie kolejowym nad ul. Powstańców Wielkopolskich (zjazd w stronę Nowej Huty z estakady Obrońców Lwowa).

Przekrój jezdni przy obiekcie zostanie zwężony. Dla kierowców dostępne będą dwa pasy ruchu. Taka organizacja ruchu potrwa do soboty 27 października.

Zmiana wynika z rozpoczęcia kolejnego etapu prac, związanego z dobudową dodatkowych torów na krakowskiej linii średnicowej. Do tej pory na wiadukcie ułożone były dwa tory kolejowe. Obecnie obiekt jest dostosowywany tak, by pomieścić w sumie cztery tory. Nowe, dwa dodatkowe tory i zmodernizowane, dostosowane do potrzeb pasażerów, przystanki w centrum Krakowa – to efekty inwestycji PLK, które pozwolą uruchomić sprawną i wygodną kolej aglomeracyjną. Prace budowlane zakończą się w 2020 roku. Ich wartość szacowana jest na niemal 1 mld zł. Projekt „Prace na linii kolejowej E30 na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach instrumentu „Łącząc Europę”.

Kraków – kolejny nowy peron ułatwi podróże
Rosną wiadukty kolejowe w Krakowie

Print Friendly, PDF & Email