Nowe przystanki, dla krakowian nowe możliwości podróży pociągiem

Podróżni w Krakowie korzystają z dwóch nowych przystanków, przygotowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zwiększył się dostęp do kolei w mieście. Może się zmniejszyć liczba samochodów i poprawić jakość powietrza. PLK modernizują najważniejsze szlaki kolejowe w stolicy Małopolski. Inwestycje wspierane m.in. dzięki unijnemu instrumentowi CEF „Łącząc Europę” tworzą warunki do szybszych i wygodniejszych podróży koleją.

W krakowskich Swoszowicach zakończyła się modernizacja przystanku na linii kolejowej w kierunku Skawiny. Prowadzona wspólnie z samorządem inwestycja przyniosła pozytywne zmiany dla okolicznych mieszkańców. 

Podróżni korzystają ze zmodernizowanego peronu, wyposażonego w przejście podziemne i ułatwienia dla osób o ograniczonej mobilności. Pociągiem ze Swoszowic w kilkanaście minut dojeżdżamy do centrum Krakowa. Jest możliwość jazdy m.in. do Bielska-Białej, Skawiny, czy Suchej Beskidzkiej.

Podobny czas dojazdu do stacji Kraków Główny mają podróżni wsiadający na przystanku Kraków Złocień. Od niedzieli pociągi zatrzymają się na jednym z dwóch peronów przy ul. Złocieniowej. Dzięki kolejowej inwestycji mieszkańcy przyległych osiedli zyskali atrakcyjny przejazd do centrum Krakowa – znacznie szybciej niż dotychczas. Przystanek obsługuje także pociągi do Katowic, Nowego Sącza, Rzeszowa i Tarnowa. Modernizacja linii kolejowej objęła również budowę mostu kolejowego nad Serafą i ul. Złocieniową, a także przebudowę układu dróg i chodników, które ułatwiają pasażerom dojście do przystanku.

Budowa nowego przystanku Kraków Złocień to część projektu „Prace na linii kolejowej E30 na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej”. Inwestycja za przeszło 1 mld zł współfinansowana jest przez Unię Europejską w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”. Więcej o projekcie: www.krakow-rudzice.pl

Sprawne podróże koleją nad ul. Grzegórzecką w Krakowie
Ważna informacja dla podróżnych!

Print Friendly, PDF & Email