Nowy wiadukt nad ul. Kopernika – bezpieczniej w ruchu drogowym i kolejowym

Zakończyła się budowa przęseł nowej konstrukcji wiaduktu kolejowego nad ul. Kopernika w Krakowie. Dzięki inwestycji realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podróżni, kierowcy i piesi zyskują bezpieczniejszą przeprawę.

W miejscu starego wiaduktu nad ul. Kopernika PLK budują nowy, szerszy obiekt. Wykonawca zakończył już budowę przęseł. Obecnie przy obiekcie toczyć się będą prace wykończeniowe. Po nowej konstrukcji poprowadzone zostaną cztery tory kolejowe.

Dzięki realizowanej przez PLK inwestycji poprawi się bezpieczeństwo zarówno w ruchu kolejowym, jak i drogowym w tej części Krakowa.

Modernizacja wiaduktu nad ul. Kopernika to część projektu pn. „Prace na linii kolejowej E30 na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej”. W ramach tej inwestycji zakończyły się już prace przy innych wiaduktach, m.in. nad ul. Łokietka, Wrocławską i Morawiańskiego. Warta przeszło miliard zł inwestycja współfinansowana jest w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Budujemy kolejny most nad Wisłą w Krakowie
Wiadukt kolejowy nad  ul. Grzegórzecką zyskał elewację

Print Friendly, PDF & Email