Rusza przebudowa wiaduktu nad ul. Dekerta w Krakowie

W najbliższy wtorek (16.01) rozpoczną się prace budowlane na wiadukcie kolejowym, biegnącym nad skrzyżowaniem ul. Dekerta i Romanowicza, w krakowskim Zabłociu. W związku z tym wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, która nie wpłynie na ruch samochodów pod obiektem.

Przebudowa wiaduktu jest częścią większej inwestycji prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w stolicy Małopolski. Chodzi o rozbudowę linii kolejowej pomiędzy stacjami Kraków Główny Towarowy, a podkrakowskimi Rudzicami. Najważniejszym elementem tego przedsięwzięcia jest dobudowa dwóch dodatkowych torów, dedykowanych dla kolei aglomeracyjnej, na odcinku Kraków Główny – Kraków Płaszów. Wiadukt biegnący nad ul. Dekerta będzie docelowo zlikwidowany i zastąpiony przez obiekt większy i nowocześniejszy.

Wykonawca inwestycji ma za zadanie realizować ją przy jednoczesnym utrzymaniu ruchu pociągów. W związku z tym w pierwszej kolejności dobuduje część nowego wiaduktu, a po przeniesieniu ruchu pociągów na nią, wyburzy obiekt, który znajduje się tam dziś.

Roboty budowlane ruszą we wtorek (16.01) i będą wiązać się z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu dla kierowców i pieszych pokonujących skrzyżowanie ul. Dekerta i Romanowicza, znajdujące się bezpośrednio pod obiektem. Zmiany będą polegać na całkowitym wyłączeniu jezdni w kierunku ul. Limanowskiego z ruchu kołowego oraz chodnika z ruchu pieszego. W zamian na jezdni biegnącej w kierunku ul. Klimeckiego wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Skrzyżowanie zostanie odpowiednio oznakowane i będzie na bieżąco dozorowane przez wykonawcę inwestycji. O kolejnych zmianach w organizacji ruchu przy krakowskich liniach kolejowych będziemy informować w osobnych komunikatach z odpowiednim wyprzedzeniem.

Przebudowa zabytkowego wiaduktu w sercu Krakowa!
Historyczny wiadukt nad ul. Grzegórzecką zapewni sprawniejsze podróże

Do pobrania


Print Friendly, PDF & Email