Wiadukt kolejowy nad  ul. Grzegórzecką zyskał elewację

Zabytkowa elewacja jest już położona na nowej część wiaduktu kolejowego nad ul. Grzegórzecką w Krakowie. Materiał to w znacznej części oryginalny, oczyszczony kamień, zdemontowany z bocznej ściany zabytkowego wiaduktu. Przebudowa obiektu prowadzona jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach modernizacji linii średnicowej.

Na nowej, dobudowanej części poszerzonego wiaduktu kolejowego nad ul. Grzegórzecką toczą się prace wykończeniowe. Ściany obłożono kamieniem, który wcześniej został zdemontowany z zabytkowej części obiektu i odpowiednio oczyszczony. Pomiędzy łukami konstrukcji ułożono odrestaurowane tonda, które tworzą napis „1863” – rok zakończenia budowy sąsiedniego wiaduktu.

Modernizacja wiaduktu kolejowego nad ul. Grzegórzecką jest jednym z elementów budowy estakad kolejowych w centrum Krakowa. Na nowych obiektach będą cztery tory. Obecnie na estakadzie kolejowej przy ul. Grzegórzeckiej zakończyły się główne prac przy wznoszeniu jej konstrukcji. W lutym zabetonowano ostatni segment obiektu. Prace wykończeniowe, w tym budowa nowego przystanku Kraków Grzegórzki, planowo potrwają do końca 2021 roku. 

Po zakończeniu inwestycji podróżni zyskają więcej połączeń, a także szybsze i sprawniejsze przejazdy przez centrum miasta. Największa unijna inwestycja współfinansowana jest w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Nowy wiadukt nad ul. Kopernika – bezpieczniej w ruchu drogowym i kolejowym
Budujemy nowoczesną kolej w Krakowie!

Print Friendly, PDF & Email