Zamknięte przejście dla pieszych pod wiaduktem kolejowym w ciągu ul. Łokietka

W poniedziałek (29.01) rusza kolejny etap przebudowy wiaduktu kolejowego przecinającego ul. Łokietka. Przez ok. 10 dni, w związku z przekopem kanalizacyjnym, przejście dla pieszych pod obiektem będzie zamknięte.

Modernizacja wiaduktu związana jest z modernizacją linii kolejowej pomiędzy Krakowem Głównym, a Podłężem. Będą m.in. dwa dodatkowe tory dla kolei aglomeracyjnej, nowe przystanki w Grzegórzkach i Złocieniu oraz dwa nowe mosty na Wiśle. Przebudowane zostaną również przejazdy kolejowo-drogowe.

Jednym z nich jest wiadukt przecinający ul. Łokietka. Po przebudowie, która planowana jest pod koniec 2019 roku, krakowianie dostaną do dyspozycji obiekt większy niż dotychczasowy, pod którym poprowadzone zostaną chodniki i bez problemu będą mogły mijać się samochody.

Nowy wiadukt realizowany jest etapami, bo konieczne jest zachowanie ruchu pociągów w trakcie prowadzenia prac. Wykonawca stara się tak prowadzić roboty, by również przejście dla pieszych było otwarte tak długo, jak to możliwe. Niektóre fazy prac budowlanych nie pozwalają jednak zapewnić przejścia ze względu na wymogi bezpieczeństwa. Tak będzie od 29 stycznia do 7 lutego. W tym czasie przejście dla pieszych będzie zamknięte. Wówczas przez środek tunelu poprowadzony zostanie przekop kanalizacyjny. Informacje o zmianach zostały umieszczone po obu stronach wiaduktu.

Kraków w centrum modernizacji
Nocne prace przy wiadukcie kolejowym nad ul. Prądnicką

Print Friendly, PDF & Email