Zmiany w kursowaniu pociągów w Krakowie od 11 marca

Od niedzieli, 11 marca, wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany w kursowaniu pociągów zapewnią optymalne kursowanie składów oraz prowadzenie prac modernizacyjnych  i remontowych na sieci kolejowej.Informacje o zmianach  przekazywane są na spotkaniach, dostępne na stacjach i przystankach oraz na stronie portalpasazera.pl. Prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. inwestycje w Krakowie poprawią podróżowanie w aglomeracji.  Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywać od 11 marca do 9 czerwca br. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wraz z przewoźnikami przygotowali dla podróżnych ofertę połączeń kolejowych, która uwzględnia realizowane na sieci kolejowej inwestycje.

W związku z dobudową torów na odc. Kraków Główny Towarowy – Rudzice, od 11 marca w godz. 9.30-14.30 zaplanowane zostały przerwy w ruchu pociągów na trasie Kraków Główny – Podłęże. Niektóre pociągi IC pojadą zmienioną trasą. Dla pociągów jadących m.in. z Warszawy, Poznania i Szczecina zaplanowano dodatkowy postój na stacji Miechów i możliwość przesiadki do innych składów. Będą także zmiany w kursowaniu pociągów lokalnych – więcej na malopolskiekoleje.pl.

Pociągi PKP Intercity w Krakowie

Informacje o honorowaniu biletów i zasadach przejazdu do/ z Krakowa tutaj.

W związku z czasowym ograniczeniem ruchu w godz. 9.30-14.30 na linii Kraków Główny – Podłęże niektóre pociągi PKP Intercity pojadą zmienioną trasą pomijając Kraków Główny i Kraków Płaszów.

Zmiana dotyczy pociągów:

  • z kierunku Wrocławia, Warszawy, Poznania i Szczecina w kierunku Przemyśla pociągi (6300 Wyspiański, 13100 Malinowski, 7300 Siemiradzki, 8308 Mehoffer) pojadą

z pominięciem stacji Kraków Główny i Kraków Płaszów. Pasażerowie planujący podróż tymi pociągami do Krakowa na stacji Miechów przesiądą się do innych pociągów w kierunku Krakowa Głównego. Na odcinku Miechów – Kraków Główny/Kraków Płaszów obowiązywać będzie honorowanie ważnych  biletów wydanych na pociągi uruchamiane przez spółkę PKP Intercity we wszystkich pociągach spółki Koleje Małopolskie kursujących w danej dobie i  w  pociągu Spółki Przewozy Regionalne odjeżdżającym ze stacji Miechów o godz. 11:49 do stacji Kraków Główny.

  • z kierunku Przemyśla w kierunku Wrocławia, Poznania i Szczecina pociągi (3808 Mehoffer, 3804 Hetman, 3810 Matejko) pojadą z pominięciem stacji Kraków Płaszów i Kraków Główny. Pasażerowie planujący podróż do Krakowa na stacji Bochnia przesiądą się do autobusów zastępczej komunikacji (ZKA).

Podróżni planujący podróż z Krakowa:

  • w kierunku Przemyśla na odcinku Kraków Główny – Bochnia powinni skorzystać z zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA). Na stacji Bochnia będzie możliwość przesiadki do pociągów PKP Intercity.
  • w kierunku Wrocławia, Poznania i Szczecina powinni skorzystać z innych połączeń PKP Intercity lub spółki Koleje Małopolskie w celu dojazdu do stacji Miechów, gdzie zapewnione będą przesiadki do pociągów uruchamianych przez  spółkę PKP IC. Na tym odcinku obowiązywać będzie honorowanie ważnych biletów wydanych na pociągi uruchamiane przez  spółkę PKP Intercity we wszystkich pociągach spółki Koleje Małopolskie, kursujących na tym odcinku w danej dobie.

Dziewięć pociągów PKP Intercity będzie kursować do/z stacji Kraków Płaszów z pominięciem stacji Kraków Główny. Są to następujące pociągi: IC Barbakan (rel. Kraków Płaszów – Szczecin), IC Malczewski (rel. Przemyśl Gł. – Kołobrzeg), TLK Korczak (rel. z/do Kraków Płaszów – Warszawa), TLK Kinga (rel. z/do Warszawa – Kraków Płaszów), TLK Cyryl (rel. Kraków Płaszów – Poznań Gł.), TLK Magnolia (rel. Szczecin Gł. – Kraków Płaszów),   

IC Sukiennice (rel. Kraków Płaszów – Gdynia Gł.), EIC Tatry (rel. z/do Warszawa – Zakopane), EIC Giewont (rel. z/do Gdynia Gł. – Warszawa).

Na odcinku Kraków Główny – Kraków Płaszów obowiązywać będzie honorowanie ważnych biletów wydanych na pociągi uruchamiane przez spółkę PKP IC we wszystkich pociągach spółki Koleje Małopolskie i spółki Przewozy Regionalne kursujących na tym odcinku w danej dobie.

Szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy pociągów dostępne są na portalpasazera.pl i rozklad-pkp.pl oraz na stacjach i przystankach w formie plakatów. O kursowaniu pociągów informują także przewoźnicy.

Informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity będzie można znaleźć na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (Opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). W czasie wprowadzania zmian w rozkładzie jazdy do dyspozycji pasażerów będą również informatorzy mobilni.

Intensywne prace na linii Kraków Główny - Podłęże
Postępuje rozbudowa wiaduktu nad ul. Grzegórzecką

Print Friendly, PDF & Email