Zmiany w organizacji ruchu pociągów na stacji Kraków Główny

Infografika przedstawiająca korzyści z instalacji nowego oprogramowania sterującego praca urządzeń srk

W związku z instalacją nowego oprogramowania sterującego pracą urządzeń SRK, w dniach 30 listopada – 14 grudnia br., wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie jazdy na stacji Kraków Główny. Dojazd do stacji Kraków Główny może być utrudniony, pasażerów planujących przesiadkę na stacji prosimy o dokładne sprawdzanie obowiązującego rozkładu jazdy, który dostępny jest na stronie:  www.portalpaszera.pl.

Pociągi z/w kierunku Miechowa i Krakowa Płaszowa  zatrzymywać się będą na stacji Kraków Główny przy peronach 4 i 5.

Koleje Małopolskie

  • pociągi SKA1 będą miały skrócone relacje. Składy z Wieliczki dojadą do Krakowa Płaszowa, a pociągi z Kraków Airport tylko do Krakowa Głównego. Na pozostałej części trasy obowiązywać będzie komunikacja zastępcza (tramwaje nr 3 i 50). Obowiązywać będzie wzajemne honorowanie biletów.
  • część pociągów SKA 2 z Miechowa pojedzie do stacji Kraków Płaszów, przez stację Kraków Olsza, z ominięciem stacji Kraków Główny.
  • cztery pociągi SKA3 z Tarnowa i jeden z Bochni zakończą kursy na stacji Kraków Olsza, zamiast w Krakowie Głównym.

Przewozy Regionalne

  • pociągi kursujące na trasie z Rzeszowa do Katowic i Wodzisławia Śląskiego pojadą objazdem przez stację Kraków Olsza, z pominięciem stacji Kraków Główny.
  • wybrane pociągi jadące od strony Trzebini na odcinku Zabierzów – Kraków Główny obsługiwane będą zastępczą komunikacją autobusową.

PKP Intercity

  • zmieniona została trasa pociągów Przemyśl – Świnoujście – Przemyśl, które pojadą drogą okrężną od Krakowa do Mysłowic, przez Spytkowice z ominięciem stacji Krzeszowice, Trzebinia i Jaworzno Szczakowa. Na odcinku Kraków – Mysłowice kursować będzie autobus komunikacji zastępczej.
  • pociąg nr 3524 do Olsztyna rozpocznie bieg w stacji Kraków Płaszów o godzinie 15:08 i pojedzie drogą okrężną z ominięciem stacji Kraków Główny.

Nowoczesny system sterowania to jedno z ulepszeń w ramach modernizacji krakowskiego węzła kolejowego. Zwiększy możliwości obsługi pociągów przejeżdżających przez stację Kraków Główny, m.in. pozwoli na większe wykorzystanie  wszystkich możliwych tras przejazdu pociągów. Wzrośnie także poziom bezpieczeństwa podróżnych. Po uruchomieniu systemu pociągi będą mogły przejechać przez stację na 1413 różnych sposobów. 

Podróże pociągiem - to się opłaca!
Podróże, takie jak lubisz – Nasze Miasto Kraków

Print Friendly, PDF & Email